Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jerzego w Prószkowie

RODO w 1 minutę

Co to jest RODO? RODO to rozporządzenie o ochronie danych osobowych.

Co daje mi ta regulacja? RODO zapewnia Ci większą kontrolę nad Twoimi danymi i wiedzę o tym, co się z nimi dzieje.

Czy ja mam jakieś nowe obowiązki? Nie. To my dostosowujemy się do nowych przepisów. Jedynie chcąc odebrać dokument osoby trzeciej (np. akt chrztu dorosłego dziecka, rodzeństwa…) należy przedłożyć upoważnienie.

Jakie dane gromadzi parafia? Takie, które są konieczne do duszpasterstwa (np. treść intencji, kartoteka parafialna…), sprawowania sakramentów (np. dane o przyjętych sakramentach, niezbędne dane do spisania chrztu, ślubu…).

Kiedy możemy przetwarzać dane osobowe? Gdy ktoś wyraża na to zgodę (np. zamawiając intencję) lub kiedy wymaga tego prawo kościelne (np. wpisując fakt chrztu, wygłaszając zapowiedzi przedślubne…).

W jaki sposób możemy upublicznić dane? Poprzez ogłoszenia parafialne, drukowaną gazetkę, stronę internetową.

RODO w praktyce

Prosimy, aby wszelkie dokumenty(akty chrztów, bierzmowania, małżeństwa, zaświadczenia dla chrzestnych itp) odbierać osobiście,ewentualnie poprzez osobę upoważnioną pisemnie (z wyjątkiem zaświadczeń dla chrzestnych – tutaj, z racji duszpasterskich, prosimy mimo wszystko o osobistą obecność).

Publikowanie zapowiedzi, intencji mszalnych itp. informacji na ogłoszeniach, w gazetce, na stronach internetowych nie narusza obowiązującego prawa, są zamieszczane i publikowane za zgodą osób/stron.

RODO w prawie

OGÓLNA KLAUZULA INFORMACYJNA

Informujemy, że:

1. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jerzego w Prószkowie, ul. Rynek 19, 46-060 Prószków reprezentowana przez proboszcza, ks. Piotra Spallek.

2. Dane osobowe przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego.

3. Inspektorem Ochrony Danych w diecezji opolskiej jest dostępny pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 774543837

4. Wierny ma prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).

5. Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.

6. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Regulamin przetwarzania danych w ramach transmisji on-line jest dostępny w Kancelarii Parafialnej.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pod wezwaniem św. Jerzego w Prószkowie

Rynek 19 46-060 Prószków

Msze św.