Menu witryny
Odwiedza nas 5 gości

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 30.08.2015r.

Dzisiaj  nieszpory o godz. 1530.

We wtorek 1 września początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczynamy go z Bogiem, z  Jego błogosławieństwem i opieką. Jutro, w poniedziałek, z tej racji od godz. 1700 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii we wtorek 1 września o godz. 800.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. We czwartek po mszy św. wieczornej - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. W pierwszy piątek o godz. 700 rano msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w intencji Jego czcicieli, a także wieczorem msza św. o godz. 1800. Okazja do spowiedzi św. przed mszą św., a po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę września od godz. 800 odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W sobotę w naszym kościele parafialnym o godz. 1000 pierwsze po wakacjach spotkanie z ministrantami i ministrantkami, o godz. 1100 w sobotę spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy III gimnazjum wraz z ich rodzicami, natomiast o godz. 1200 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy I i II gimnazjum. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę na nieszporach zmiana tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc wrzesień dla członków naszych Róż Różańcowych.

Od przyszłej niedzieli 6 września  msze św. w niedziele i święta odprawiane są ponownie jak przed wakacjami, czyli w Prószkowie o godz. 700, 945, 1115 i 1600, a w Przysieczy o 830. Pierwsza msza św. niedzielna odprawiana jest w Prószkowie w każdą sobotę wieczorem o godz. 1800. Przed tą sobotnią mszą św. wieczorną - spowiedź św. od 1700 i nabożeństwo o 1730.

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5,00 zł i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci w cenie 4,00 zł.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu wrześniu (TU ODCZYTAĆ), a także  w następnych miesiącach. Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św. Dzisiaj jest już do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc wrzesień.

Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Ewelina Koziołek i  Marek Balcerowiak z Wrocławia (zap. III).

W październiku organizujemy trzydniową, autokarową pielgrzymkę na Węgry. Dokładny termin:  piątek, sobota i niedziela od 9 do 11 października 2015 r. Program bardzo ciekawy! Cena od osoby: 530 zł i 30 euro. Chętni mogą się już zacząć zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, wpłacając przy tym 500 zł.

Uprzejmie proszę osobę, która w ostatnim tygodniu zamówiła mszę św. na 5 grudnia w Prószkowie przekazując mi kartkę z tą intencją, o ponowne podanie mi na kartce zamówionej intencji, ponieważ przekazana mi kartka gdzieś się zapodziała.

Jest jeszcze do nabycia „Leksykon bohaterów, mitów i symboli Górnego Śląska w XIX i XX wieku” (cena 55 zł).

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 30.08.2015r.

We wtorek 1 września początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczynamy go z Bogiem, z  Jego błogosławieństwem i opieką. Jutro, w poniedziałek, z tej racji od godz. 1830 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii we wtorek 1 września o godz. 800 w Prószkowie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W pierwszy piątek msza św. o godz. 1800. Okazja do spowiedzi św. przed mszą św., a po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa.

W sobotę w naszym kościele parafialnym w Prószkowie o godz. 1100 w sobotę spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy III gimnazjum wraz z ich rodzicami, a o godz. 1200 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy I i II gimnazjum. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę w Przysieczy o godz. 1400 comiesięczna Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą o uzdrowienie i z nabożeństwem do bł. Jana Pawła II, patrona rodzin, małżeństw i dzietności rodzin. Przed Koronką zmiana tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc wrzesień dla członków naszych Róż Różańcowych.

Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Opolskiej: pp. Chłąd i Chudala.