Menu witryny
Odwiedza nas 1 gość

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 17.05.2015r.

Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zarazem mój Jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Kazania na wszystkich mszach św.  głosi mój przyjaciel, ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, którego serdecznie witam i dziękuję mu za tę przysługę. Dziękuję wszystkim za modlitwy w mojej intencji i złożone mi życzenia. Po mszy św. chętni będą mogli otrzymać pamiątkowy obrazek przygotowany na jubileusz.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odprawiamy je – w Prószkowie w dni powszednie po mszy wieczornej o godz. 1800(we wtorek po niemiecku), a niedziele o godz. 1530.

W sobotę o godz. 1000 spotkanie formacyjne z ministrantami, ministrantkami i kandydatami.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Polskiej Nowej Wsi odpust parafialny. Suma o godz. 1100.

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5,00 zł.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu czerwcu (TU ODCZYTAĆ), a także w następnych miesiącach. Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Klaudia Kaleta z Prószkowa i Mateusz Hennek z Brynicy (zap. I).

Przypominamy, iż autokarowa pielgrzymko-wycieczka na Dolny Śląsk - do Krzeszowa, Świdnicy i zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie w piątek 5 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii, wpłacając przy tym 80 zł od osoby.

Cała ubiegłoniedzielna kolekta specjalna na remonty przy naszym kościele i na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu wyniosła 3.842 zł. Za wykazaną ofiarność składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 17.05.2015r.

Dzisiaj ok. godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem do św. Jana Pawła II i modlitwą o uzdrowienie. W trakcie nabożeństwa nastąpi zmiana tajemnic modlitwy różańcowej dla członków Róży Różańcowej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odprawiamy je od poniedziałku do piątku po mszy wieczornej o godz. 1900.

Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Strzeleckiej: pp. Thiel i Pasternak.