Menu witryny
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości 

PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
w Prószkowie na niedzielę 27.07.2014

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 1530 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek przed mszą św.
 3. W najbliższą sobotę 2 sierpnia nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych.
 4. W przyszłą niedzielę nasz Ks. Wikary zakończy swoją roczną posługę w naszej parafii i pójdzie na miesięczny urlop, po którym uda się do pracy wśród polskiej emigracji na wyspach brytyjskich.  Ponieważ od jutra ja sam wybieram się na rekolekcje kapłańskie i kilka dni wypoczynku i z tego względu nie będzie mnie na miejscu w przyszłą niedzielę, dlatego dzisiaj raz jeszcze szczerze Mu dziękuję za całoroczną pracę w naszej parafii, w tym także za zorganizowanie w ostatnim czasie parafialnej pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych na Litwie i 10-ciodniowego wyjazdu wakacyjnego z ministrantami nad morze, z którego wróci w najbliższy wtorek. Na Jego dalszą drogę życiową życzę Mu: Szczęść Boże!.
 5. Za tydzień w ramach nieszporów niedzielnych nastąpi zmiana tajemnic różańcowych dla członków naszych prószkowskich dwóch Róż Różańcowych, których szczególnie zapraszamy na to nabożeństwo.
 6. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł.
 7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu (2 wolne intencje - w poniedziałek 18 sierpnia i piątek 22 sierpnia o godz. 700 rano) oraz  w następnych miesiącach (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.
 8. Zapowiadana książka kucharska: „Smaki polskie i opolskie. 2 500 nowych przepisów na prawdziwe przysmaki kuchni domowej”, będąca II tomem poprzedniej książki: „Opolszczyzna w wielu smakach”, ukaże się już za dwa tygodnie. Będzie ona tzw. cegiełką o wartości 65 zł z przeznaczeniem na wkład własny parafii w trwający obecnie remont muru oporowego wokół naszego kościoła parafialnego. Może być także znakomitym prezentem na różne okazje. Dlatego tym bardziej warto ją nabyć. Książka będzie dostępna na plebanii w Prószkowie od niedzieli 10 sierpnia po każdej mszy św., i w następne dni bezpośrednio po mszy św. porannej.
 9. Omówić sprawę remontu i podziękować za ofiary. Podziękować także naszemu parafianinowi, prof. Sławomirowi Zatorowi z Politechniki Opolskiej, za zeskanowanie naszego kościoła (najnowocześniejsza technika laserowego zinwentaryzowania wszystkich detali kościoła z dokładnością do dziesiętnych milimetra).
 10. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić Joanna Sapok z Prószkowa i Grzegorz Wojtasiewicz z Komprachcic. (zap. I)
 11. Wszystkim, a zwłaszcza wyjeżdżającym na urlopy i wakacje, życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
w Przysieczy na niedzielę 27.07.2014

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi św. w piątek przed mszą św. wieczorną.
 2. W najbliższą sobotę 2 sierpnia odwiedzin chorych nie będzie ( z racji wakacji)
 3. W przyszłą niedzielę nasz Ks. Wikary zakończy swoją roczną posługę w naszej parafii i pójdzie na miesięczny urlop, po którym uda się do pracy wśród polskiej emigracji na wyspach brytyjskich.  Ponieważ od jutra ja sam wybieram się na rekolekcje kapłańskie i kilka dni wypoczynku i z tego względu nie będzie mnie na miejscu w przyszłą niedzielę, dlatego dzisiaj raz jeszcze szczerze Mu dziękuję za całoroczną pracę w naszej parafii, w tym także za zorganizowanie w ostatnim czasie parafialnej pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych na Litwie i 10-ciodniowego wyjazdu wakacyjnego z ministrantami nad morze, z którego wróci w najbliższy wtorek. Na Jego dalszą drogę życiową życzę Mu: Szczęść Boże!.
 4. Za tydzień w ramach Koronki do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem do św. Jana Pawła II o godz. 1400nastąpi zmiana tajemnic różańcowych dla członków naszej przysieckiej Róży Różańcowej, których szczególnie zapraszamy na to nabożeństwo.
 5. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł.
 6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu (2 wolne intencje, ale tylko w Prószkowie) oraz  w następnych miesiącach (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.
 7. Zapowiadana książka kucharska: „Smaki polskie i opolskie. 2 500 nowych przepisów na prawdziwe przysmaki kuchni domowej”, będąca II tomem poprzedniej książki: „Opolszczyzna w wielu smakach”, ukaże się już za dwa tygodnie. Będzie ona tzw. cegiełką o wartości 65 zł z przeznaczeniem na wkład własny parafii w trwający obecnie remont muru oporowego wokół naszego kościoła parafialnego. Może być także znakomitym prezentem na różne okazje. Dlatego tym bardziej warto ją nabyć. Książka będzie dostępna na plebanii w Prószkowie od niedzieli 10 sierpnia po każdej mszy św., i w następne dni bezpośrednio po mszy św. porannej.
 8. Omówić sprawę remontu i podziękować za ofiary. Podziękować także naszemu parafianinowi, prof. Sławomirowi Zatorowi z Politechniki Opolskiej, za zeskanowanie naszego kościoła (najnowocześniejsza technika laserowego zinwentaryzowania wszystkich detali kościoła z dokładnością do dziesiętnych milimetra).
 9. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić Joanna Sapok z Prószkowa i Grzegorz Wojtasiewicz z Komprachcic. (zap. I)
 10. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Opolskiej pp. Hudala i Chłąd.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana Bernard Mokros, lat 53, dawniej mieszkający w Przysieczy, obecnie  w Niemczech.  Jego pogrzeb odbył się w piątek w Niemczech. Wieczne odpoczywanie racz  mu dać Panie….
 12. Wszystkim, a zwłaszcza wyjeżdżającym na urlopy i wakacje, życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
 


© 2008 Parafia św. Jerzego w Prószkowie