Menu witryny
Odwiedza nas 2 gości

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE NA  NIEDZIELĘ 07.02.2016r.

Dzisiejsza kolekta ma charakter specjalny – przeznaczona jest na wymianę systemu ogrzewania w kościele parafialnym w Prószkowie.

Dzisiaj po południu nieszporów nie będzie, gdyż za to jest adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem (zwana dawniej czterdziestogodzinnym nabożeństwem). W Prószkowie adoracja od godz. 1400 do 1600, a w poniedziałek i wtorek po mszy św. porannej, natomiast w Przysieczy adoracja w dzisiejszą niedzielę od godz. 1430 do 1530 oraz w poniedziałek przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 1700. Dzisiaj na początku nabożeństwa adoracyjnego i w Prószkowie i w Przysieczy zmiana tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc luty dla członków naszych Róż Różańcowych.

Porządek dzisiejszej adoracji w Prószkowie

godz. 1400 – Wybłyszczów, Obora, Osiedle Parkowe, ul. Korfantego, Stara Kuźnia, Grzybowiec, Osiedle Leśne

godz. 1500 – Rynek, ul. Zamkowa, ul. Kościuszki, ul. Szkolna, ul. Kopernika, Pomologia, ul. Daszyńskiego, ul. Opolska, ul. Akacjowa i pozostałe

godz. 1545 – zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

godz. 1600 – Msza św.

Porządek dzisiejszej adoracji w Przysieczy

godz. 1430 Rozpoczęcie: ul Opolska i przyległe

godz. 1500 – Leśnik i Pólko

godz. 1530 –zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

W środę Popielec, rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym należy powstrzymać się od udziału w zabawach i podjąć postanowienie poprawy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy, polegający na tym, że należy powstrzymać się od potraw mięsnych i ograniczyć spożywanie posiłków do jednego do syta w ciągu dnia, a pozostałe posiłki powinny być bardzo skromne. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, który jest szczególnie wymownym znakiem ducha pokuty, odprawimy w Środę Popielcową w Prószkowie: w godzinach o 700, 1000 i 1800, a w Przysieczy o godz. 1800. Kolekta w Środę Popielcową ma charakter jałmużny postnej, czyli przeznaczona jest na pomoc ubogim.

W piątek o godz. 1800 równolegle i w Prószkowie i w Przysieczy nabożeństwo Drogi Krzyżowej za naszych zmarłych, których imiona i nazwiska będziemy wyczytywać z kartek zwanych zaleckami (inaczej: wypominkami). Zalecki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W piątek i w Prószkowie i w Przysieczy bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, czyli ok. godz. 1830, msza św. wieczorna.

W przyszłą niedzielę o godz. 1530 w kościele parafialnym nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie nasz Ks. Aleksander.

W związku z Wielkim Postem serdecznie Was proszę o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5,00 zł.

Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc luty.

Zachęcam do zamawiania mszy św. na miesiąc luty (bo są wolne intencje) i w kolejnych miesiącach. (Odczytać wolne intencje z gazetki lutowej…)

Najserdeczniej dziękuję wszystkim, którzy w miniony wtorek pomogli rozebrać szopkę i inne dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele.

Informuję, że na półce pod chórem zostały wyłożone do wypożyczenia i do użytku podczas niedzielnej mszy św. w języku niemieckim nowe modlitewniki niemieckie „Weg zum Himmel”. Warto z nich korzystać, bo nie są to książeczki używane dotychczas, a wydane w Niemczech, gdzie śpiewa się inne pieśni niż u nas. Wyłożony obecnie modlitewnik to nasze diecezjalne tłumaczenie niemieckie modlitewnika „Drogi do nieba”, z którego pieśni i modlitwy dobrze znamy. Po każdej mszy św. w języku niemieckim książeczki te należy z powrotem położyć na półkę pod chórem (książeczki te są opieczętowane), aby można było z nich korzystać podczas kolejnych mszy św. po niemiecku.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY NA  NIEDZIELĘ  07.02.2016r.

Dzisiaj po południu adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem (zwana dawniej czterdziestogodzinnym nabożeństwem). W Prószkowie adoracja od godz. 1400 do 1600, a w poniedziałek i wtorek po mszy św. porannej, natomiast w Przysieczy adoracja w dzisiejszą niedzielę od godz. 1430 do 1530 oraz jutro, w poniedziałek przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 1700. Dzisiaj na początku nabożeństwa adoracyjnego i w Prószkowie i w Przysieczy zmiana tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc luty dla członków naszych Róż Różańcowych.

Porządek dzisiejszej adoracji w Prószkowie

godz. 1545 – zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

godz. 1600 – Msza św.

Porządek dzisiejszej adoracji w Przysieczy

godz. 1430 Rozpoczęcie: ul Opolska i przyległe

godz. 1500 – Leśnik i Pólko

godz. 1530 –zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu

Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc luty.

Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Leśnej: pp. Szymaniec i Wystrach.