Menu witryny
Odwiedza nas 5 gości

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 01.03.2015r.

Dzisiaj o godz. 1530 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc marzec dla członków naszych Róż Różańcowych. A w Przysieczy dzisiaj o godz. 1400 Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do św. Jana Pawła II i modlitwą o uzdrowienie, również ze zmianą tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc marzec dla członków naszych Róż Różańcowych.

We wtorek  przypada 8 rocznica śmierci śp. Księdza Dziekana Erharda Heinricha. O godz. 700 msza św. o spokój duszy naszego poprzedniego wieloletniego proboszcza. W czasie tej mszy św. pójdziemy na ofiarę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po mszy wieczornej w Prószkowie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W pierwszy piątek w Prószkowie o godz. 700 rano msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w intencji Jego czcicieli. Przed mszą okazja do spowiedzi św. W sobotę nie ma odwiedzin chorych, gdyż odwiedziny chorych odbędą się w ramach rekolekcji parafialnych pod koniec marca.

W piątek o godz. 1800 równolegle i w Prószkowie i w Przysieczy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, czyli ok. godz. 1830, msza św. wieczorna

W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i ministrantek, a o godz. 1100 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas III-ich gimnazjalnych.

W przyszłą niedzielę Dzień Kobiet. Mszę św. w intencji kobiet odprawimy w Prószkowie w sobotę wieczorem o godz 1800. Zapraszamy na tę mszę św. wszystkie nasze niewiasty. Podczas tej mszy św. pójdziemy na ofiarę.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę reszty kosztów remontu placu wokół  naszego kościoła parafialnego. Zostało nam jeszcze do zapłacenia 7,5 tysiąca złotych.

W zakrystii, najpóźniej do końca kwietnia, należy uiścić tzw. opłatę śmieciową od grobów na cmentarzu –  od grobu pojedynczego  20 zł na rok, a od grobu podwójnego – 40 zł na rok. Wpłacając  należy podać zapisane na kartce: wysokość kwoty, za czyj pojedynczy lub podwójny grób opłata jest uiszczana i swoje dane osobiste – imię nazwisko i adres. Mówi o tym również najnowsza gazetka parafialna na miesiąc marzec.

W dalszym ciągu można zamawiać msze św. W marcu i kolejnych miesiącach mamy jeszcze sporo wolnych intencji mszalnych (ODCZYTAĆ).

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie5 zł  i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci z ubiegłej niedzieli (zostały nam jeszcze 2 egzemplarze) w cenie 4 zł.  Dzisiaj jest już do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc marzec, o tyle ważna, że podaje ona porządek tegorocznych rekolekcji parafialnych, które odbędą się u nas w ostatnim tygodniu marca.

Książki Księdza Wikarego są do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł powieść i 32 zł książka historyczna.

Nowa kropielnica w Prószkowie -  tymczasowo ad experimentum…..

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożychw nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 01.03.2015r.

Dzisiaj o godz. 1400 Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do św. Jana Pawła II i modlitwą o uzdrowienie, również ze zmianą tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc marzec dla członków naszych Róż Różańcowych.

We wtorek  przypada 8 rocznica śmierci śp. Księdza Dziekana Erharda Heinricha. W Prószkowie o godz. 700 msza św. o spokój duszy naszego poprzedniego wieloletniego proboszcza. W czasie tej mszy św. pójdziemy na ofiarę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek przed mszą okazja do spowiedzi św. W sobotę nie ma odwiedzin chorych, gdyż odwiedziny chorych odbędą się w ramach rekolekcji parafialnych pod koniec marca.

W sobotę w Prószkowie o godz. 1100 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas III-ich gimnazjalnych.

W przyszłą niedzielę Dzień Kobiet. Mszę św. w intencji kobiet odprawimy tylko w Prószkowie w sobotę wieczorem o godz 1800. Zapraszamy na tę mszę św. wszystkie nasze niewiasty. Podczas tej mszy św. pójdziemy na ofiarę.

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie  5 zł.  Dzisiaj jest już do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc marzec, o tyle ważna, że podaje ona porządek tegorocznych rekolekcji parafialnych, które odbędą się u nas w ostatnim tygodniu marca.

Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Leśnej: pp. Sowada i Szymaniec.

Nowa kropielnica w Prószkowie -  tymczasowo ad experimentum…..

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.