Menu witryny
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość 

PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 01.02.2015r.

1. Dzisiaj o 1530 nieszpory kolędowe ze zmianą tajemnic dla członków Róż Różańcowych

2. Także dzisiaj w Prószkowie o godz. 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę, Najświętszą Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to świętem Matki Bożej Gromnicznej. Choć nie jest to obecnie święto nakazane, to jednak, kto może, niech przyjdzie tego dnia na mszę św. Msze św. odprawimy w Prószkowie w godz. o 700 i wieczorem o godz. 1800, a w Przysieczy o godz. 1800. Na każdej mszy św. poświęcimy świece (gromnice), a na koniec udzielimy (skrzyżowanymi świecami) błogosławieństwa św. Błażeja, patrona od chorób gardła, którego wspomnienie przypada następnego dnia. Również jutro po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 1900, rozbierzemy szopkę i usuniemy dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele. Bardzo proszę starszych ministrantów i naszych panów radnych o pomoc w tej sprawie.

4. We czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca lutego. We czwartek po mszy św. wieczornej godz. 1730 w kościele parafialnym katecheza dla dorosłych i młodzieży W piątek pierwszy piątek miesiąca lutego. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w intencji Jego czcicieli, z adoracją i błogosławieństwem eucharystycznym (na koniec) o godz. 700. Okazja do spowiedzi św. będzie przed mszą św. Natomiast pierwszopiątkowa msza św. wieczorna, z adoracją i błogosławieństwem eucharystycznym (na koniec), o godz. 1800 będzie tylko w Przysieczy.

5. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych (w domach), których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę o 1000 spotkanie z ministrantami i ministrantkami, a o 1100 katecheza dla młodzieży III klas gimnazjalnych przystępującej do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę ostatniej raty należności za wybrukowanie placu kościelnego.

8. W dalszym ciągu można zamawiać msze św. W lutym mamy jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych (ODCZYTAĆ).

9. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci z ubiegłej niedzieli w cenie 4 zł. Jest też jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna – na miesiąc luty.

10. Burmistrz Prószkowa ogłasza konkurs na uzyskanie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Prószków. Pisemne wnioski można składać w terminie od dnia 02.02.2015r. do dnia 02.03.2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ
01.02.2015r.

1. Dzisiaj o 1400 Koronka do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem do św. Jana Pawła II połączona ze zmianą tajemnic dla członków Róż Różańcowych.

2. Także dzisiaj w Prószkowie o godz. 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę, Najświętszą Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to świętem Matki Bożej Gromnicznej. Choć nie jest to obecnie święto nakazane, to jednak, kto może, niech przyjdzie tego dnia na mszę św. Msze św. odprawimy w Prószkowie w godz. o 700 i wieczorem o godz. 1800, a w Przysieczy o godz. 1800. Na każdej mszy św. poświęcimy świece (gromnice), a na koniec udzielimy (skrzyżowanymi świecami) błogosławieństwa św. Błażeja, patrona od chorób gardła, którego wspomnienie przypada następnego dnia. Również jutro po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 1900, rozbierzemy szopkę i usuniemy dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele.

4. We czwartek przypada pierwszy czwartek, a w piątek pierwszy piątek miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi św. będzie przed mszą św. Po mszy wieczornej katecheza dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

5. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych (w domach), których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę w Prószkowie o 1100 katecheza dla młodzieży III klas gimnazjalnych przystępującej do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę ostatniej raty należności za wybrukowanie placu kościelnego.

8. W dalszym ciągu można zamawiać msze św. W lutym mamy jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych (ODCZYTAĆ).

9. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. Jest też jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna – na miesiąc luty.

10. W najbliższą sobotę 7 lutego w Przysieczy odbędzie się tradycyjne Wodzenie Niedźwiedzia.

11. Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Leśnej: pp. Sowada i Mika.

12. Burmistrz Prószkowa ogłasza konkurs na uzyskanie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Prószków. Pisemne wnioski można składać w terminie od dnia 02.02.2015r. do dnia 02.03.2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Prószkowie.

13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY

W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.11.2014 r.

I NIEDZIELĘ - DZIEŃ ZADUSZNY 2.11.2014 r.

1. Dzisiaj w sobotę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa porządek mszy św. jak w niedziele i święta. Dzisiaj mszy św. popołudniowej o godz. 1600 nie ma (z racji procesji zaduszkowej na cmentarzu). Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu wraz z procesją zaduszkową odprawimy w Przysieczy dzisiaj o godz. 1300, a w Prószkowie o godz. 1430. O tej godzinie, wzorem lat ubiegłych, staniemy przy grobach naszych bliskich zmarłych, za których odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe z kazaniem (przy kaplicy św. Łazarza), a kapłan idący w procesji kropić będzie wodą święconą groby naszych zmarłych.

***

2. Dzisiejszej niedzieli 2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte do południa jak w niedzielę, tj. w godzinach: o 700 , 945 i 1115, a popołudniu o godz. 1600 będzie msza św. za wszystkich zmarłych zalecanych w wspominkach, które przed tą mszą św., od godz. 1500 będziemy odczytywać, odmawiając różaniec za tych zmarłych.

3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę lub cmentarz i tam się pomodlą w uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny bądź uczynią to w następne dni aż do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust jest to darowanie kary czyśćca. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej (przystąpienie do sakramentu pokuty i Komunii Świętej) i odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w Przysieczy msza św. wieczorna o godz. 1800. Przed mszą okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę o 1100 w Prószkowie spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę kosztów remontu muru i wybrukowania placu kościelnego.

8. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc listopad.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym roku (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

10. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, pod moją naukową redakcją, która wyszła w tym tygodniu. Ponieważ jest ona również cegiełką na remont kościoła, można tę książkę nabyć za 30 zł. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

11. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Strażackiej: pp. Duniewicz i Ledwik.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.

 


© 2008 Parafia św. Jerzego w Prószkowie