Menu witryny
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości 

PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 14.12.2014r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na brakujące jeszcze nowe schody na plac kościelny od strony rynku.

2. O godz. 1530 nieszpory adwentowe.

3. W dalszym ciągu można nabywać w zakrystii, także dla tych, którzy przebywają za granicą, poświęcone opłatki (za dobrowolną ofiarę) i świece wigilijne Caritasu – większe po 12 zł a mniejsze po 5 zł.

4. Także dzisiaj po mszy św. przed kościołem nasi ministranci i ministrantki sprzedają własnoręcznie wykonane szopki, pierniki i kartki świąteczne. Uzyskany w ten sposób grosz przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd.

5. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy – dla dzieci w poniedziałek, wtorek, środę i piątek rano o godz. 700, a w czwartki wieczorem o godz. 1800. Roraty dla dorosłych są w sobotę o godz. 700 rano.

6. We wtorek o godzinie 1030 w kościele parafialnym koncert piosenek religijnych w wykonaniu młodzieży z Pomologii pod kierunkiem katechety Marcina Olszewskiego. Wszystkich, którzy mają czas zachęcamy do udziału w tym koncercie.

7. W środę na godz. 1930 Ks. Wikary organizuje wyjazd do kina w Opolu na film fabularny pt. Karolina (o bł. Karolinie Kózkównie). Koszty biletu i przejazdu do Opola wynoszą łącznie 30 zł. Zapisywać się można w zakrystii po mszy św., najpóźniej do poniedziałku wieczora. Wyjazd autokaru z przystanku w rynku w środę 17 grudnia o godz. 1900.

8. W sobotę od godziny 800 rano przedświąteczne odwiedziny chorych w domach. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii.

9. W sobotę o 1000 spotkanie formacyjne z ministrantami i ministrantkami, a o 1100 spotkanie formacyjne z mariankami.

10. W sobotę od godz. 1600 przedświąteczna spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spowiadać również będzie o. dr Henryk Kałuża, misjonarz werbista, który głosić nam będzie kazania na wszystkich mszach św. w przyszłą niedzielę.

11. W przyszłą niedzielę w godz. od 1500 do 1600 przedświąteczna spowiedź dla wszystkich. Spowiadać również będzie o. dr Henryk Kałuża, misjonarz werbista. Warto z tej okazji skorzystać, aby uporządkować sprawy sumienia przed świętami Bożego Narodzenia. Z racji spowiedzi w przyszłą niedzielę nie będzie nieszporów adwentowych o godz. 1530.

12. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc grudzień z porządkiem świąt Bożego Narodzenia i planem tegorocznej kolędy.

13. Są jeszcze wolne intencje mszalne w nowym 2015 roku (ODCZYTAĆ !!!). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

14. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania po tej mszy św. książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, która wyszła niedawno. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta, a w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

15. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 14.12.2014 r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na brakujące jeszcze nowe schody na plac kościelny od strony rynku.

2. O godz. 1530 nieszpory adwentowe.

3. W dalszym ciągu można nabywać w zakrystii, także dla tych, którzy przebywają za granicą, poświęcone opłatki (za dobrowolną ofiarę) i świece wigilijne Caritasu – większe po 12 zł a mniejsze po 5 zł.

4. Także dzisiaj po mszy św. przed kościołem nasi ministranci i ministrantki sprzedają własnoręcznie wykonane szopki, pierniki i kartki świąteczne. Uzyskany w ten sposób grosz przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd.

5. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy – w poniedziałki i piątki wieczorem o godz. 1800.

6. We wtorek o godzinie 1030 w kościele parafialnym w Prószkowie koncert piosenek religijnych w wykonaniu młodzieży z Pomologii pod kierunkiem katechety Marcina Olszewskiego. Wszystkich, którzy mają czas zachęcamy do udziału w tym koncercie.

7. W środę na godz. 1930 Ks. Wikary organizuje wyjazd do kina w Opolu na film fabularny pt. Karolina (o bł. Karolinie Kózkównie). Koszty biletu i przejazdu do Opola wynoszą łącznie 30 zł. Zapisywać się można w zakrystii po mszy św., najpóźniej do poniedziałku wieczora. Wyjazd autokaru z przystanku autobusowego w środę 17 grudnia o godz. 1900.

8. W sobotę od godziny 800 rano przedświąteczne odwiedziny chorych w domach. Bardzo prosimy zgłosić ich w zakrystii.

9. W sobotę od godz. 1600 w Prószkowie przedświąteczna spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spowiadać również będzie o. dr Henryk Kałuża, misjonarz werbista, który głosić nam będzie kazania na wszystkich mszach św. w przyszłą niedzielę.

10. W przyszłą niedzielę w godz. od 1500 do 1600 w Prószkowie przedświąteczna spowiedź dla wszystkich. Spowiadać również będzie o. dr Henryk Kałuża, misjonarz werbista. Warto z tej okazji skorzystać, aby uporządkować sprawy sumienia przed świętami Bożego Narodzenia. Z racji spowiedzi w przyszłą niedzielę nie będzie nieszporów adwentowych o godz. 1530.

11. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc grudzień z porządkiem świąt Bożego Narodzenia i planem tegorocznej kolędy.

12. Są jeszcze wolne intencje mszalne w nowym 2015 roku (ODCZYTAĆ !!!). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

13. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania po tej mszy św. książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, która wyszła niedawno. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta, a w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

14. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Szkolnej: pp. …

15. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY

W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.11.2014 r.

I NIEDZIELĘ - DZIEŃ ZADUSZNY 2.11.2014 r.

1. Dzisiaj w sobotę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa porządek mszy św. jak w niedziele i święta. Dzisiaj mszy św. popołudniowej o godz. 1600 nie ma (z racji procesji zaduszkowej na cmentarzu). Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu wraz z procesją zaduszkową odprawimy w Przysieczy dzisiaj o godz. 1300, a w Prószkowie o godz. 1430. O tej godzinie, wzorem lat ubiegłych, staniemy przy grobach naszych bliskich zmarłych, za których odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe z kazaniem (przy kaplicy św. Łazarza), a kapłan idący w procesji kropić będzie wodą święconą groby naszych zmarłych.

***

2. Dzisiejszej niedzieli 2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte do południa jak w niedzielę, tj. w godzinach: o 700 , 945 i 1115, a popołudniu o godz. 1600 będzie msza św. za wszystkich zmarłych zalecanych w wspominkach, które przed tą mszą św., od godz. 1500 będziemy odczytywać, odmawiając różaniec za tych zmarłych.

3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę lub cmentarz i tam się pomodlą w uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny bądź uczynią to w następne dni aż do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust jest to darowanie kary czyśćca. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej (przystąpienie do sakramentu pokuty i Komunii Świętej) i odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w Przysieczy msza św. wieczorna o godz. 1800. Przed mszą okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę o 1100 w Prószkowie spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę kosztów remontu muru i wybrukowania placu kościelnego.

8. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc listopad.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym roku (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

10. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, pod moją naukową redakcją, która wyszła w tym tygodniu. Ponieważ jest ona również cegiełką na remont kościoła, można tę książkę nabyć za 30 zł. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

11. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Strażackiej: pp. Duniewicz i Ledwik.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.

 


© 2008 Parafia św. Jerzego w Prószkowie