Menu witryny
Odwiedza nas 2 gości

GŁOSZENIA PARAFIALNE
w Prószkowie na niedzielę 26.10.2014

1. Dzisiejszej niedzieli o 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2. W tym tygodniu różańcowy miesiąc październik kończy się. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe, które w Prószkowie odprawimy dzisiaj o godz. 1530 , a w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 1730 (we wtorek w języku niemieckim).  W czasie tych nabożeństw będziemy odczytywać zalecki, a odmawiany różaniec ofiarowany będzie za tych zmarłych.

3. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych zmarłych, czas szczególnej modlitwy za tych, którzy odeszli. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych, a w przyszłą niedzielę Dzień Zaduszny. Zachęcamy do ofiarowania spowiedzi, komunii, mszy św. i odpustu zupełnego za tych, którym winniśmy wdzięczność ze względu na pokrewieństwo, przyjaźń czy znajomość. Jedną z form tej pamięci są wypominki, bądź też zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy również o uporządkowaniu grobów i zachowaniu porządku na cmentarzu i wokół niego. Śmieci prosimy wyrzucać do kontenera, a nie pod ogrodzenie, czy na sąsiednie groby.

4. Spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będzie w środę i czwartek od godz. 1700 do 1730, a w piątek od godz. 1600 do 1730. Będzie spowiadał również kapłan spoza parafii.

5. We sobotę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych.  Do południa porządek mszy św. jak w niedziele i święta. W tym dniu mszy św. popołudniowej o godz. 1600 nie będzie (z racji procesji zaduszkowej na cmentarzu). Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu wraz z procesją zaduszkową odprawimy w Przysieczy o godz. 1300, a w Prószkowie o godz. 1430. O tej godzinie, wzorem lat ubiegłych, staniemy przy grobach naszych bliskich zmarłych, za których odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe z kazaniem (przy kaplicy św. Łazarza), a kapłan idący w procesji kropić będzie wodą święconą groby naszych zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę 2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu w Prószkowie do południa odprawimy msze święte jak w niedzielę, tj. w godzinach: o 700 , 945 i 11.15, a popołudniu o godz. 1600 będzie msza św. za wszystkich zmarłych zalecanych w wspominkach, które przed tą mszą św., od godz. 1500 będziemy odczytywać, odmawiając różaniec za tych zmarłych.

7. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę lub cmentarz i tam się pomodlą w uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny bądź uczynią to w następne dni aż do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust jest to darowanie kary czyśćca. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej (przystąpienie do sakramentu pokuty i Komunii Świętej) i odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca św.

8. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest już do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc listopad.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym roku (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

10. Zachęcam również do nabywania książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie. Jest ona dostępna na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

11. Za dwa tygodnie ukaże się książka pt. Studia z dziejów Prószkowa. Książkę będzie można nabyć na plebanii w Prószkowie po każdej mszy św. za 30 zł,  bo jest to również cegiełka na remont kościoła.

12. Liczenie wiernych w niedzielę 19.10.2014 r. wykazało, iż na wszystkich mszach św. w Prószkowie, Przysieczy i DPS-ie obecnych było ogółem 886 osób, z czego 360 przystąpiło do Komunii św. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to jednak tendencja ciągle spadkowa, gdyż było nas w tym roku w kościele o kolejne 100 osób mniej niż w roku poprzednim.

13. W sobotę 22 listopada organizujemy jednodniowy wyjazd autokarem do Wiednia na kiermasz świąteczny (tzw. Weihnachtsmarkt). Koszt wyjazdu 110zł (przejazd + przewodnik + ubezpieczenie). Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii najpóźniej  do 15 listopada, wpłacając od razu całą kwotę 110 zł.

14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożychw nadchodzącym tygodniu.

w Przysieczy na niedzielę 26.10.2014

1. Dzisiejszej niedzieli w Prószkowie o godz. 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2. W tym tygodniu różańcowy miesiąc październik kończy się. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe, które w Przysieczy odprawiamy po wieczornej mszy św.  Dzisiaj różaniec o godz. 1500. W czasie tych nabożeństw będziemy odczytywać zalecki, a odmawiany różaniec ofiarowany będzie za tych zmarłych.

4. Spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będzie w poniedziałku do piątku od godz. 1730 do 1800.

6. W przyszłą niedzielę 2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu w Przysieczy mszę świętą za wszystkich zmarłych zalecanych  w wypominkach odprawimy o godzinie 830, a popołudniu o godz. 1400 będziemy odczytywać te zalecki, odmawiając różaniec za tych zmarłych.

13. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Łąkowej: pp. Cebula i Urbacka.

14. W sobotę 22 listopada organizujemy jednodniowy wyjazd autokarem do Wiednia na kiermasz świąteczny (tzw. Weihnachtsmarkt). Koszt wyjazdu 110zł (przejazd + przewodnik + ubezpieczenie). Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii najpóźniej  do 15 listopada, wpłacając od razu całą kwotę 110 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.