Menu witryny
Odwiedza nas 6 gości

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 26.04.2015r.

Dzisiaj obchód święta patronalnego naszego kościoła parafialnego  – odpust św. Jerzego w Prószkowie. Sumę odpustową odprawi i kazania podczas wszystkich mszy świętych wygłosi ks. prałat Marian Kopko, Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie (diecezja legnicka - na Dolnym Śląsku), którego serdecznie witam i bardzo dziękuję za przyjęcie tej posługi. (Witam również księży z dekanatu prószkowskiego których po tej sumie zapraszam do stołu na plebanię, a także wszystkich miłych gości spoza parafii, którzy przybyli na nasz odpust).

Dzisiaj na sumie odpustowej nie idziemy na ofiarę. Za to dzisiaj kolekta specjalna na opał do naszego kościoła.

Także dzisiaj o godzinie 1530 nieszpory odpustowe.

Od piątku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy – w Prószkowie w dni powszednie po mszy wieczornej o godz. 1800(po niemiecku we wtorki), a niedziele o godz. 1530, natomiast w Przysieczy tylko w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, również po mszy wieczornej, która tam jest o godz. 1900.

W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca. Msze św.: rano o 700 i wieczorem o 1800, a przed każdą mszą św okazja do spowiedzi św.

W sobotę odwiedzimy chorych w domach od godziny 800.. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 3.05.2011 r. uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i zarazem Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Msza św. o godz. 945 koncelebrowana przez trzech kapłanów w trzech intencjach: I) o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i za śp. Ks. Prałata Józefa Kubisa spoczywającego na naszym cmentarzu w 70-lecie śmierci, II) z okazji dnia św. Floriana za naszych strażaków, których serdecznie zapraszam w galowych mundurach i ze sztandarem, oraz trzecia intencja – parafialna. Podczas tej mszy św. pójdziemy na ofiarę.

W przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa majowego o godz. 1530 zmiana tajemnic modlitwy różańcowej na miesiąc maj dla członków naszych Róż Różańcowych

Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5,00 zł. Dzisiaj jest już do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc maj.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu maju (TU ODCZYTAĆ), a także w następnych miesiącach. Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

Zapowiedzi przedślubne. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić: Iwona Smolin z Prószkowa i Paweł Pielawa z Węgier (zap. I).

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 26.04.2015r.

Dzisiaj kolekta specjalna na opał do naszego kościoła.

Od piątku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy w Przysieczy tylko w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, po mszy wieczornej, która jest o godz. 1900.

W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca. W piątek przed mszą św. wieczorną okazja do spowiedzi św.

Bóg zapłać rodzinom, które w ubiegłym tygodniu wysprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Strzeleckiej: pp. Kluczny i Ramola.