Menu witryny
Gościmy
Odwiedza nas 4 gości 

PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRÓSZKOWIE
NA  NIEDZIELĘ 16.11.2014r.

1. Dzisiaj o godz. 1530 nieszpory niedzielne.

2. W sobotę o godz. 400 wyjazd do Wiednia na kiermasz świąteczny. Powrót około północy.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na odbudowę spalonego niedawno ośrodka dla bezdomnych „Barka” w Strzelcach Opolskich. Gorąco polecam tę sprawę naszej szczodrobliwości. Będzie to nasz bożonarodzeniowy dar dla tych biedaków, którzy teraz nie mają nawet dachu nad głową.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

5. Cała ubiegłoniedzielna kolekta specjalna przeprowadzona na wszystkich mszach św., a przeznaczona na pokrycie kosztów trwającego obecnie remontu placu przy naszym kościele parafialnym w Prószkowie, dała łącznie 5125 zł i 5 euro. Wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy wpłacili bezpośrednio na parafialne konto remontowe, składamy najserdeczniejsze: Bóg zapłać!

6. Część dzisiejszej kolekty, na prośbę biskupa Czaji, przeznaczymy na pomoc w odbudowie spalonej niedawno katedry w Sosnowcu.

7. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł

8. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym 2015 roku (ODCZYTAĆ !!!). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

9. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania po tej mszy św. książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, która wyszła niedawno. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta, a w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

10. W przyszłym roku, w początkach wakacji, zamierzamy zorganizować tygodniową pielgrzymkę autokarową do Medjugore. Termin 7-15 lipca. Koszty 750 zł i 280 euro. Płatność może się odbywać ratami. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce, bądż u Ks. Piotra.

11. Gdyby ktoś z młodzieży chciałby się wybrać na międzynarodowe spotkanie młodzieży Taize, które odbędzie się pod koniec tego roku ( 29.12.2014 – 2.01.2015) w Pradze czeskiej, jadąc z grupą młodzieży z Łącznika, niech zgłosi się do Ks. Piotra.

12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii Paweł Wicher z ul. Powstańców w Prószkowie. Przeżył 82 lata. Pogrzeb w Prószkowie we wtorek o godzinie 11.00. Różaniec za Zmarłego w kościele parafialnym w Prószkowie w niedzielę i poniedziałek o godzinie 17.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

13. Dzisiaj wybory burmistrza Proszkowa oraz nowej Rady Gminy Prószków, a także Rady Powiatu i Województwa Opolskiego…Idzmy głosować….

14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY
NA  NIEDZIELĘ 16.11.2014 r.

1. W sobotę o godz. 400 wyjazd do Wiednia na kiermasz świąteczny. Powrót około północy.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na odbudowę spalonego niedawno ośrodka dla bezdomnych „Barka” w Strzelcach Opolskich. Gorąco polecam tę sprawę naszej szczodrobliwości. Będzie to nasz dar bożonarodzeniowy dla tych biedaków, którzy teraz nie mają nawet dachu nad głową.

3. W przyszłą niedzielę w Prószkowie o godz. 1700 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

4. Cała ubiegłoniedzielna kolekta specjalna przeprowadzona na wszystkich mszach św., a przeznaczona na pokrycie kosztów trwającego obecnie remontu placu przy naszym kościele parafialnym w Prószkowie, dała łącznie 5125 zł i 5 euro. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne: Bóg zapłać!

5. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł

6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym roku (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

7. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania mszy św. książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, która wyszła niedawno. Obie książki, mogące być również znakomitym prezentem na Dzieciątko, są dostępne na plebanii w Prószkowie, bądź w zakrystii w Przysieczy po każdej mszy św.

8. W przyszłym roku, w początkach wakacji, zamierzamy zorganizować tygodniową pielgrzymkę autokarową do Medjugore. Termin 7-15 lipca. Koszty: 750 zł i 280 euro. Płatność może odbywać się ratami. Szczegółowe informacje u naszego Ks. Piotra.

9. Istnieje możliwość wyjazdu, wraz z grupą młodzieży z Łącznika, pod koniec tego roku (29.12.- 2.01.2015 r.) do Pragi czeskiej, na międzynarodowe spotkanie młodzieży ruchu Taize. Gdyby kogoś z młodzieży to zainteresowało i byłby chętny pojechać, niech się zgłosi możliwie szybko do naszego Ks. Piotra.

10. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Strażackiej: pp. Roesler i Malejki.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE W PRZYSIECZY

W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.11.2014 r.

I NIEDZIELĘ - DZIEŃ ZADUSZNY 2.11.2014 r.

1. Dzisiaj w sobotę 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa porządek mszy św. jak w niedziele i święta. Dzisiaj mszy św. popołudniowej o godz. 1600 nie ma (z racji procesji zaduszkowej na cmentarzu). Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu wraz z procesją zaduszkową odprawimy w Przysieczy dzisiaj o godz. 1300, a w Prószkowie o godz. 1430. O tej godzinie, wzorem lat ubiegłych, staniemy przy grobach naszych bliskich zmarłych, za których odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe z kazaniem (przy kaplicy św. Łazarza), a kapłan idący w procesji kropić będzie wodą święconą groby naszych zmarłych.

***

2. Dzisiejszej niedzieli 2 listopada Dzień Zaduszny czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte do południa jak w niedzielę, tj. w godzinach: o 700 , 945 i 1115, a popołudniu o godz. 1600 będzie msza św. za wszystkich zmarłych zalecanych w wspominkach, które przed tą mszą św., od godz. 1500 będziemy odczytywać, odmawiając różaniec za tych zmarłych.

3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę lub cmentarz i tam się pomodlą w uroczystość Wszystkich Świętych lub Dzień Zaduszny bądź uczynią to w następne dni aż do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust jest to darowanie kary czyśćca. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej (przystąpienie do sakramentu pokuty i Komunii Świętej) i odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek w Przysieczy msza św. wieczorna o godz. 1800. Przed mszą okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę o 1100 w Prószkowie spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na spłatę kosztów remontu muru i wybrukowania placu kościelnego.

8. Przed kościołem można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 4,50 zł. Jest jeszcze do wzięcia nowa gazetka parafialna na miesiąc listopad.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu i sporo wolnych intencji w nowym roku (ODCZYTAĆ). Zachęcam do ich zamawiania, nawet po tej mszy św.

10. W dalszym ciągu zachęcam do nabywania książki kucharskiej Smaki polskie i opolskie oraz nowej książki historycznej pt. Studia z dziejów Prószkowa, pod moją naukową redakcją, która wyszła w tym tygodniu. Ponieważ jest ona również cegiełką na remont kościoła, można tę książkę nabyć za 30 zł. Obie książki są dostępne na plebanii po każdej mszy św. w niedziele i święta oraz w dni powszednie z rana - od godz. 730 do 900.

11. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O posprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z ulicy Strażackiej: pp. Duniewicz i Ledwik.

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask Bożych
w nadchodzącym tygodniu.

 


© 2008 Parafia św. Jerzego w Prószkowie